Tuwim dla dzieci

Teatr Miejski z Gliwic

Julian Tuwim to jeden z tych kilku polskich poetów, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Śmiało można go też nazwać twórcą familijnym, wywołującym pozytywne emocje i serwującym dużą porcję dobrego humoru. Wiersze Tuwima towarzyszą nam w edukacji, rozwoju i dojrzewaniu. Jego bohaterowie są wyraziści, problemy adekwatne do wieku odbiorcy, a lekkość i najwyższa jakość literacka utworów sprawia, że stają się one znakomitym materiałem do teatralnych zabaw. Znajdziemy tu zarówno małe „prawdki” życiowe jak i wielkie życiowe prawdy, dlatego na pewno nikogo nie trzeba będzie przekonywać że tę literaturę trzeba i powinno się w teatrze dla najmłodszych pokazywać.

„Tuwim dla dzieci” Teatru Miejskiego w Gliwicach to kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci autorstwa znakomitego poety. To spektakl wypełniony muzyką, podczas którego widzowie będą – dosłownie! – wciągani w teatralną przygodę. Zabieramy was do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane zostaną w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni.

Wierzymy, że przez chwilę dorośli przypomną sobie jak cudownie jest być dzieckiem, a dzieci zrozumieją, że dzieckiem jest być najcudowniej.

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Jan Połoński
Muzyka: Łukasz Damrych, Piotr Nazaruk
Aranżacje: Łukasz Damrych
Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk
Choreografia: Michał Cyran
Przygotowanie wokalne: Karolina Bugla-Ćwil

Obsada: Maciej Piasny oraz gościnnie: Iga Bancewicz, Tosia Federowicz, Anna Maria Moś, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński

Spektakl dla dzieci od 5 roku życia.
Czas trwania: 60 minut

5 lutego 2020 r. (środa), g. 11.00