Warsztaty plastyczne 2024

Warsztaty dla dzieci powyżej 5 r.ż. w pracowni plastycznej – ceramika, rysunek i malarstwo oraz techniki mieszane.
Czas trwania: 90 minut
Wejściówka – 30 zł
ZAPISY OBOWIĄZKOWE
:
Galeria CENTRUM
telefon: 12 644 02 66 wew. 26
e-mail: GALERIA@NCK.KRAKOW.PL

12 lutego (poniedziałek), g. 13.00, 15.00, sala 012
KOZIOŁEK MATOŁEK – ceramika, warsztaty dla dzieci powyżej 5 r.ż.

Warsztaty ceramiczne inspirowane bajką pt. „Koziołek matołek”. Uczestnicy stworzą swoje własne postaci uwielbianego od pokoleń bohatera bajek Kornela Makuszyńskiego.
Prowadzenie:
Barbara Zgoda – wszechstronnie uzdolniona artystka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce i Zagranicą. W Nowohuckim Centrum Kultury prowadzi zajęcia z  ceramiki i rzeźby dla dzieci młodzieży i dorosłych.

16 lutego (piątek), g. 13.00, 15.00, sala 012
PRZYGODY KOTA FILEMONA – technika mieszana, warsztaty dla dzieci powyżej 5 r.ż.

Kreatywny warsztat zainspirowany spektaklem „Przygody Kota Filemona”. W ruch pójdą pędzle, nożyczki, farby, kleje i inne materiały plastyczne, które w procesie twórczym, pozwolą uczestnikom stworzyć ich własne koty.
Prowadzenie:
Bożena Szuflita – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom na Wydziale Malarstwa uzyskała w 1990 roku, w pracowni prof. Jana Szancenbacha. Od 1990 roku jest członkiem ZPAP Okręgu Krakowskiego. Uczestniczyła w 50 wystawach zbiorowych, zorganizowała 9 wystaw indywidualnych. Jej prace znajdują się m.in. w zbiorach: Fundacji im. Miyauchi (Japonia) oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. W Nowohuckim Centrum Kultury prowadzi zajęcia z malarstwa, rysunku, ceramiki i rzeźby dla dzieci młodzieży i dorosłych.

19 lutego (poniedziałek), g. 13.00, 15.00, sala 012
ZACZAROWANA KRAINA OZ – rysunek i malarstwo, warsztaty dla dzieci powyżej 5 r.ż.

Kreatywny warsztat inspirowany historią Dorotki, znanej z bajki „Czarnoksiężnik z Krainy OZ”. Każdy z nas inaczej widzi  krainę Oz. Uczestnicy  spróbują przedstawić swoje wyobrażenia przy pomocy farb i pędzli. 
Prowadzenie – Bożena Szuflita

21 lutego (środa), g. 13.00, 15.00, sala 012
PORTRETY CZERWONEGO KAPTURKA, BABCI I WILKA – wyklejanka plasteliną, warsztaty dla dzieci powyżej 5 r.ż.

Kreatywny warsztat inspirowany historią  rodem z baśni Charlesa Perraulta i braci Grimm. Czy czerwony kapturek naprawdę jest czerwony? A czy las jest tylko zielony? A jakiego koloru jest wilk? Do stworzenia krainy Czerwonego Kapturka uczestnicy wykorzystają plastelinę która w sposób niezwykle łatwy pozwala wykrzesać z nas talent.
Prowadzenie – Bożena Szuflita

23 lutego (piątek), g. 13.00, 15.00, sala 012
JACEK I PLACEK NA TROPIE KSIĘŻYCA I SZCZĘŚCIA – technika mieszana, warsztaty dla dzieci powyżej 5 r.ż.

Warsztat zainspirowany spektaklem „Jacek i Placek na Tropie księżyca i szczęścia”. W ruch pójdą pędzle, nożyczki, farby, kleje i inne materiały plastyczne, które w procesie twórczym, pozwolą uczestnikom stworzyć  Zapiecek, Marchewkowe Pole albo  Krainę czarodzieja Figlarza.
Prowadzenie – Bożena Szuflita