Mamu-Ty

Olsztyński Teatr Lalek

Czy prawdziwy dom jest tam, gdzie przyszliśmy na świat, czy może po drugiej stronie galaktyki? Czy psina może zostać siostrą mamuta? I czy można zaprzyjaźnić się z odkurzaczem?

Między epoką lodowcową, a zwykłym, współczesnym domem, gdzie w kominku zawsze płonie ogień, razem z małym mamutem Mamu będziemy poszukiwać odpowiedzi na te i inne pytania. Okaże się, że nasz świat ma do zaoferowania przybyszom z innych stron nie tylko ciepło i bułki z dżemem, ale i ciemne piwnice oraz strach. Wraz z bohaterem odkryjemy jednak, że z każdym lękiem można sobie poradzić i że w każdej relacji Ty jest równie ważne jak Ja. Twórcy spektaklu pokazują, jak pomiędzy zwyczajnymi-niezwyczajnymi zakupami, podejrzanym cyrkiem i dziecięcą ciekawością świata rodzi się bliskość, wrażliwość i spontaniczność. A przyjaźń, gościnność i przytulanie są tak samo istotne jak praca. I o wiele zdrowsze. 

autor – Katarzyna Matwiejczuk
reżyser – Aga Błaszczak
muzyka – Dawid Majewski
scenografia – Katarzyna Leks
obsada: Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Jakub Ignasiak, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk, Karolina Sadowska

2 lutego (czwartek)
g. 11.00, Scena NCK
dla widzów powyżej 5 r. ż.
czas trwania: 70 minut (bez przerwy)