MI SIE

Teatr Chrząszcz w Trzcinie z Rabki-Zdroju
/spektakl dla najnajów/

Inspiracja dla najnowszego spektaklu Teatru Chrząszcz w Trzcinie jest dzień codzienny rodziny z małym dzieckiem, które ze względów oczywistych nie przejmuje sie harmonogramem dnia rodziców, a najwięcej chęci do zabawy ma wtedy, kiedy trzeba iść spać. Małe MISIO ma swoje pomysły na zabawę i wciąga w nie całą widownię. Kanwą spektaklu są próby uśpienia najmłodszego członka rodziny przez rodzinę MISIÓW. U źródeł inspiracji stylistycznych leżą matrioszki i wańki-wstańki – zabawki tradycyjne dla kultury rosyjskiej i japońskiej.

Przedstawienie jest zrealizowane w nurcie teatru najnajowego, więc możemy się spodziewać przyjaznej atmosfery, spokojnych, naturalnych, wykonywanych na żywo dźwięków i oszczędnej kolorystyki. Scenografia utrzymana jest w konwencji czerni i bieli, a kształty oparte o kształt trójkąta. Wyraziste kształty i proste kolory wspomagają rozwój małego człowieka, działania w sekwencjach porządkują umysł, proste, pojedyncze słowa zachęcają do mówienia. Nie zabraknie też elementów integracji sensorycznej, tak ważnej dla rozwoju w pierwszych latach życia. Rodzice być może odkryją nowe sposoby usypiania maluchów, a może nawet nowe sposoby na zabawę, a może jedno i drugie.

Dostosowane do sytuacji epidemicznej:
Bliskie relacje z widzami, typowe dla teatru dla najmłodszych, zastąpione są równoległymi zabawami na odległość, a doświadczanie sensoryczne sztuki skupione jest na stopach – dzieci bawią się w chodzenie po wybranych kolorach i fakturach. Wyszliśmy z założenia, ze dotykanie stopami jest bezpieczniejsze ze względów epidemiologicznych niż dotykanie rękoma. Aktorzy nakładają też w trakcie integracji sympatyczne „misiowe” maseczki.

scenariusz i reżyseria: Marta Skrocka, Cezary Skrocki
scenografia – Marta Skrocka
muzyka na żywo: Rafał „Piętaszek” Nowak, Stanisław Mysza
występują: Cezary Skrocki i Marta Skrocka

25 stycznia (wtorek)
g. 10.00 i 12.00, sala C-3
spektakl dla widzów powyżej 1 r.ż.
czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawy

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2 <kliknij>
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Okazując – przed wejściem na wydarzenie – aktualny certyfikat COVID lub wypełniając oświadczenie widza NCK <kliknij> sprawiasz, że kultura jest dostępna dla większej liczby osób. Dziękujemy!