Calineczka

Teatr Maska z Rzeszowa

Ta historia zaczyna się od magicznego ziarenka. To z niego wyrasta piękny kwiat, w środku którego znajduje się jeszcze piękniejsza dziewczynka. Jest ona tak mała, że płatek róży służy jej za kołdrę, a łupinka orzecha za kołyskę.

Calineczka, bo właśnie o niej mowa, wiodła szczęśliwe życie do czasu, gdy została porwana przez pewną ropuchę, poszukującą żony dla swojego syna. W ten sposób rozpoczyna się wielka podróż niewielkiej dziewczynki w poszukiwaniu szczęścia i własnego miejsca na świecie.

Nasza opowieść to zabawa formą, ruchem i  dźwiękiem, tworzonym na żywo na scenie. Zamiast słów postanowiliśmy komunikować się z widzami za pomocą obrazów. Działają one trochę jak lustro, w którym maluchy mogą się przejrzeć. Nie mamy zamiaru dawać lekcji, co jest dobre a co złe, co wolno a czego absolutnie nie. Przygotowaliśmy worek emocji, który każdy widz może zabrać ze sobą do domu, a gdy tylko go otworzy – za miesiąc, rok czy dwa – znów zatęskni za wizytą w teatrze.
– twórcy spektaklu

Przygody Calineczki – niewielkiej dziewczynki z magicznego ziarenka – ukazują świat z perspektywy małego dziecka. Dla maleńkiej bohaterki przedstawienia wszystko wokół jest ogromne, nowe i intrygujące, ale czasem także straszne. Twórcy spektaklu, aby oddać skalę otaczającego Calineczkę świata, postawili na wykorzystanie ciekawych, wielkich form scenicznych, które oddają wielkość otaczającej ją rzeczywistości – ukazując widzom, także tym dorosłym, świat widziany oczyma malca.

Czas trwania: 55 minut bez przerwy

21 lutego 2018 r. (środa), g. 11.00