DZIURA W CAŁYM! Bohdan Butenko. Ilustracje

Interaktywna wystawa to próba przybliżenia publiczności szerszego spektrum twórczości ilustratorskiej Bohdana Butenki, ze szczególnym ukłonem w stronę najmłodszych. Jest zainspirowana jego sposobem myślenia o książce, bazuje na ciągłym dialogu z odbiorcą, wielowątkowości oraz przenikaniu się dwóch rzeczywistości: słowa i obrazu. Motywem przewodnim będzie obecna w twórczości Mistrza Butenki, tytułowa „dziura”.

Lapidarna kreska i cięty, błyskotliwy dowcip. Skróty myślowe i surrealistyczne porównania. Komizm nonsensu, a przy tym paradoks dosłowności. Operowanie linią, plamą oraz literą. A od czasu do czasu – dziurą… dziurą w całym! – Tak twórczość mistrza Bohdana Butenki opisuje Monika Chrabąszcz- Tarkowska kuratorka tego niezwykłego projektu wystawienniczego.

Wystawa powstawała w ramach działań Fundacji Czas Dzieci.

Wystawa czynna dla zwiedzających od 15 do 30 stycznia 2022.
Otwarta codziennie w godzinach 10.00-17.00.
Sala C-4

Wernisaż wystawy – 16 stycznia (niedziela), g. 15.00,  sala C-4
Kuratorskie zwiedzanie wystawy połączone z warsztatami plastycznymi.
Prowadzenie – Monika Chrabąszcz-Tarkowska – kuratorka i projektantka wystawy, doktorantka krakowskiej ASP, asystentka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2 <kliknij>
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Okazując – przed wejściem na wydarzenie – aktualny certyfikat COVID lub wypełniając oświadczenie widza NCK <kliknij> sprawiasz, że kultura jest dostępna dla większej liczby osób. Dziękujemy!