Skrzatologiczna Pracownia Profesora Wróbla

Profesor Wróbel słynny i ceniony (bo jedyny) skrzatolog na świecie od 4 lat próbuje odtworzyć ten jedyny, prawdziwy wygląd skrzata. Po wnikliwych badaniach i poszukiwaniach wpada na trop, który może okazać się przełomowy w jego karierze, ale żeby się upewnić postanawia zaprosić do swoich badań grupę młodych adeptów skrzatologii. Razem spróbują odtworzyć wygląd i zwyczaje mieszkańców skrzaciej wioski.
Warsztat z budowania lalek cieniowych z wykorzystaniem fragmentu spektaklu „Skrzaty” Teatru Figurki z rekonstrukcją wyglądu skrzata. Każdy z uczestników warsztatu wykona własną lalkę – skrzata, który ma określoną rolę i zadania w skrzaciej wiosce np. skrzat strażak, skrzat leśny zwiadowca itp.)

Warsztatowi towarzyszy Niespodzianka dla miłośników teatru cieni!

Potrzebne materiały: 
– kolorowe folijki (folie do bindowania)
– patyczki szaszłykowe
– taśma klejąca
– nożyczki
– pisaki (najlepiej permanentne)
– latarka (może być w telefonie)

Prowadzenie:
Mateusz Wróbel – aktor, żongler, instruktor teatralny, animator kultury.  W latach 2013-2018 uczestniczył w projekcie „Lato w teatrze” realizowanym w różnych miejscowościach Małopolski, a także prowadził warsztaty cyrkowe oraz teatru cieni w ramach projektu „Teatr Wymiany”. Aktor i animator w spektaklach Teatru Figurki: „Król Maciuś I” i „Skrzaty”.

Facebook NCK
12.01.2021 r. (wtorek)
g. 12.30


Materiał dostępny do 31.01.2021 r.