WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE 2016

Wydarzenia towarzyszące Festiwalowi Teatrów Dla Dzieci 2016

BYŁA SOBIE BAJECZKA…

Spektakle teatralne dla dzieci w wieku do 3 lat, popularnie zwane spektaklami dla „najnajów”. Tego typu forma teatralna jest połączeniem edukacji teatralnej z zabawą, zyskując przez to wymiar kreatywnego sposobu spędzania czasu z dziećmi.

BAM-BAM

18 stycznia (poniedziałek), godz.10.00, 11.30, sala 3, budynek C

Teatr „Chrząszcz w trzcinie” – Kraków

Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i dźwiękach, co pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch… Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi, a także spotkanie z niezwykłymi instrumentami.

czas trwania: 30 min + 15 min zabawy

bilety: 20 zł (dziecko + 1 rodzic)

SKĄD SIĘ BIORĄ KOLORY?

25 stycznia (poniedziałek), godz.10.00, sala 3, budynek C

Teatr Bąbli – Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Interaktywny spektakl edukacyjny – nauka kolorów połączona z zabawą. Spektakl opowiada o Ogrodniczce, która do swojego ponurego i szarego ogrodu chciałaby wprowadzić barwy. Jej Przyjaciele, Marchewka i Konewka, pomagają dziewczynce zdobyć wymarzone kolory. Razem z dziećmi wypełniają ogród tęczowymi barwami.

czas trwania: 30 min + 15 min zabawy

bilety: 20 zł (dziecko + 1 rodzic)

WYSTAWY

Wystawa ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej

Ukończyła studia w krakowskiej ASP w pracowni malarstwa Juliusza Joniaka – dyplom w 1991r., oraz w pracowni książki i typografii Romana Banaszewskiego – dyplom w 1994r.
Zajmuje się grafiką użytkową i ilustracją. Zilustrowała ponad 30 książek. Jej prace  były wielokrotnie prezentowane w trakcie indywidualnych i zbiorowych wystaw, w kraju i za granicą.
Elżbieta Wasiuczyńska ma szczególny dar, nieczęsto obecny u ilustratorów – a mianowicie potrafi pogodzić upodobania czytelników o biegunowo różnych gustach. Zarówno publiczność o bardzo wyrafinowanym smaku, jak i ta, nie mająca pretensji do tytułu znawców sztuki – wszyscy oni zgodnie doceniają wyobraźnię i kolorystyczną finezję ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej. Jest w nich pogoda ducha, dowcip i przyjazna aura.

Wystawa czynna od 13 stycznia do 3 lutego w godzinach 08.00 do 20.00

Biała Galeria CENTRUM, budynek B

Wstęp wolny

Wystawa lalek teatralnych z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina tradycyjnie uczestniczy w naszym Festiwalu. W tym roku oprócz dwóch spektakli, zobaczyć można teatralne lalki z ich dawnych przedstawień. Zapraszamy na wystawę lalkowych bohaterów z Pana Twardowskiego, Dzikich Łabędzi, Tomcia Palucha, Małej Syrenki, Jacka i Placka, Wielkich Koźląt i wielu innych pięknych bajek.

Wystawa czynna od 18 do 29 stycznia (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 10.00 do 16.00

Sala 4, budynek C

bilety: 2 zł (z biletem na spektakl wstęp wolny)

WARSZTATY

Pomyśl – ułóż – sprawdź… i baw się! – warsztaty edukacyjne

19, 21, 26, 27 stycznia 2016 r., godz. 13.00, sala 116

Warsztaty edukacyjne dla dzieci oparte na zasadzie nauki poprzez zabawę.
W trakcie warsztatów dzieci bawiąc się rozwiązują zagadki i łamigłówki, tworzą własne układanki i ciekawe konstrukcje, ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację, pamięć i logiczne myślenie. Poziom  trudności jest każdorazowo dopasowywany do wieku uczestników.

Czas trwania: 60 min.

wstęp wolny

Bilety i informacje:

Biuro Organizacji Widowni – tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa – tel. 12 644 02 66 wew. 56